Aktualności

Pożegnanie maturzystów i wręczenie certyfikatów klasie SG 2022

231
10-05-2022

Pożegnanie maturzystów.

W dniu 29 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów. Wszyscy zgromadzili się o godzinie 8.00 w kościele parafialnym w Żegocinie, by podziękować Bogu za trzy lata nauki, za zdrowie , a także prosić o szczęśliwe  zdanie matury. Ksiądz katecheta Sylwester Pustułka życzył maturzystom pomyślności i zawierzył ich los Matce Bożej. Starannie została przygotowana oprawa Mszy Świętej przez uczniów klasy III B LO w Żegocinie: Joannę Daniec, Marcina Krawczyka i Radosława Marca. Piękne śpiewy podczas modlitwy wsparli Rodzice uczniów, szczególnie pani Beata Daniec, która jest zawodową wokalistką.

Kolejna część odbyła się na szkolnej auli, gdzie 20 maturzystów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Wśród dostojnych gości był pan Wojciech Wrona – Wójt Gminy Żegocina, pan Grzegorz Gołąb – Przewodniczący Rady Gminy Żegocina, przedstawiciele Karpackiego Oddziału Straży Granicznej i pan pułkownik Andrzej Ziobrowski, który prowadzi zajęcia z Ochrony Granic Państwowej w ramach innowacji pedagogicznej Klasa Straży Granicznej. 

Głos zabrali: Pani Dyrektor Katarzyna Sutor, która podsumowała trzy lata nauki, zauważyła, że aż 11 miesięcy w trakcie cyklu kształcenia klasa przebywała na edukacji zdalnej. Pani dyrektor życzyła uczniom zdanej matury i dostania się na wymarzone studia. Następnie głos zabrał pan Wojciech Wrona – Wójt Gminy Żegocina, który oczywiście pogratulował maturzystom ukończenia szkoły, życzył świetnie zdanej matury i przyznał, że gdy sam był w wieku naszych maturzystów to nie wiedział jeszcze kim chce być w przyszłości. To także dylemat, który nosi w sercu wielu uczniów kończących szkołę, ponieważ wybór drogi życiowej jest jedną z  najtrudniejszych decyzji. Z kolei pan Grzegorz Gołąb wyraził radość z młodego pokolenia, które jest przyszłością Polski i życzył wszystkim, by zrealizowali życiowe pasje.

Pani Dyrektor Katarzyna Sutor wraz z panem wójtem Wojciechem Wroną rozdali świadectwa maturzystom. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali wyjątkowi uczniowie, którzy zawsze angażowali się w życie szkoły. Najwyższą średnią uzyskał Marcin Krawczyk – 5,28, Radosław Marzec – stypendysta Prezesa Rady Ministrów – 5.17, Patrycja Kępa – 5.11,  Natalka Gawłowicz – 5,00 i Patrycja Florek – 4,78.  Wśród nagrodzonych uczniów  wyróżniono także Ewelinę Beretę, która odpowiedzialnie pełniła funkcję szkolnego kronikarza, Joannę Daniec – zaangażowaną w każdą akademię i Magdalenę Czoch. Zgodnie z tradycją szkoły listy gratulacyjne otrzymali Rodzice, których dzieci uzyskali średnią  5.00. Byli to Państwo: Krawczykowie, Marcowie, Pani Ewa Kępa i państwo Gawłowiczowie. Pani Dyrektor Katarzyna Sutor, Pan Wojciech Wrona i wychowawca klasy Agata Flaga wręczyli także podziękowania Rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły i klasy, pomagali zorganizować studniówkę i inne klasowe imprezy, towarzyszyli swoim dzieciom podczas wycieczek, tworząc wspaniale zorganizowana społeczność.  Wśród tego grona znaleźli się państwo Marcowie, Dańcowie, Gawłowiczowie, Słowiakowie i Florkowie

Nagrody od Samorządu Uczniowskiego otrzymali: Natalia Gawłowicz, Marcin Krawczyk, Radosław Marzec, Patrycja Kępa, Patrycja Florek, Joanna Daniec, Ewelina Bereta, Magdalena Czoch, Emilia Joniec, Karolina Majka i Julia Skolik.

               Następnie uczniowie z klas III A pożegnali swoich odchodzących kolegów. Przygotowali rewelacyjny film – reportaż , w którym nagrali wywiady z nauczycielami i maturzystami. Każdy odpowiadał na kilka pytań: 1 Najciekawsze wspomnienie, jakie wynosi ze szkoły? 2. Nauczanie zdalne czy stacjonarne i dlaczego? 3. Nigdy więcej?  4. Rada dla przyszłych pokoleń. Ten oryginalny pomysł zachwycił całą widownię spontanicznością wypowiedzi. Pomysłowa forma pożegnania okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w sprytny i ciekawy sposób utrwalono na filmie żegnających się ze szkołą uczniów. Każdy maturzysta otrzymał także kubek z pomysłową grafiką oraz maksymę – radę na przyszłość. Łzy wzruszenia płynęły obficie. Na zakończenie Kamil Rosiek – uzdolniony muzycznie uczeń zagrał pożegnalną piosenkę zaś zaśpiewała pięknie Paulina Bukowiec z klasy IIIA.

W imieniu odchodzących maturzystów Nauczycieli pożegnała Przewodnicząca SU – Natalia Gawłowicz:

„Drodzy Państwo Nauczyciele imieniu całej swojej klasy chciałabym Państwu bardzo podziękować za cały trud włożony w nasze wychowanie, za zaangażowanie i wyrozumiałość Dziękujemy państwu za każdą poświęconą nam sekundę minutę godzinę za każdy dzień tydzień, miesiąc, rok.  Za te wspólnie spędzone trzy lata i wiedzę jaką nam państwo przekazaliście w tym czasie Dziękujemy za cierpliwość w trakcie zajęć zdalnych i przy naszych zepsutych mikrofonach kamerkach i problemach z Internetem. Dziękujemy Wam, że nie byliśmy tylko numerkami w dzienniku ale zawsze czuliśmy się  prawdziwym i wartościowymi osobami ,którym codziennie przekazywaliście to co najcenniejsze: wiedzę i wskazówki.

 Życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia sukcesów w życiu zawodowym i osobistym realizacji każdego marzenia satysfakcji z każdej podjętej pracy i wielu wspaniałych uczniów ( najlepiej z wyższą frekwencją niż ta nasza) Proszę pamiętać co złego to nie my! Dziękuje”. Natalka wręczyła pani Dyrektor wykonany przez uczniów album pamiątkowy, w którym upamiętniono najważniejsze momenty z życia klasy w szkole.

 Bardzo oryginalnie pożegnano wychowawczynię klasy – p. Agatę Flagę. Uczniowie wykonali wraz z Rodzicami przepiękną gwiazdę kolędniczą. Niezwykłe, rzadkie rękodzieło o ogromnych rozmiarach  wniesiono na podium. Na każdym promieniu były wypisane nazwiska uczniów pracujących przy projekcie, zaś w środku gwiazdy zdjęcie wychowawczyni. Chociaż to nie okres bożonarodzeniowy zakręcono gwiazdą i cała klasa zaśpiewała  piosenkę: „Jedna z gwiazd”. Wychowawczyni płakała ze wzruszenia przy gromkim śmiechu wszystkich zebranych na sali. „Przyznam, że bardzo rozczulił mnie ten pomysł, rzeczywiście moim ulubionym okresem w roku liturgicznym jest Boże Narodzenie. Zawsze chciałam mieć taką gwiazdę. W naszej szkole świętujemy ten czas przygotowywaniem jasełek i tradycyjnej grupy kolędniczej. Gwiazdy nie było i musieliśmy pożyczać. Teraz bardzo się przyda. Zdaję sobie też sprawę, że tradycyjne zwyczaje i przedmioty związane z regionalnymi obrzędami odchodzą w niepamięć i coraz mniej jest takich ludzi, którzy taka gwiazdę potrafią wykonać. Dlatego bardzo dziękuję, gdyż taki prezent nie może się po prostu z niczym innym równać.  ” – zauważyła Agata Flaga.

               Po wręczeniu świadectw, nagród i dyplomów 15 uczniów klasy III B LO i uczniowie z klasy III A LO otrzymali certyfikaty ukończenia innowacji pedagogicznej Klasa Straży Granicznej. Pułkownik Andrzej Ziobrowski wręczył certyfikaty życząc uczniom, by byli zawsze gorącymi patriotami.

W imieniu wszystkich, którzy ukończyli klasę Straży Granicznej Panu pułkownikowi Andrzejowi Ziobrowskiemu  podziękował uczeń z klasy III A LO Dawid Matras, który zauważył, że wyjazdy na obozy, poznawanie tajników obrony granic Polski i nabywanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy są przez wszystkich bardzo doceniane. Młodzież cieszy się z wyboru tej innowacji i z tego, że Pan pułkownik w tych niebezpiecznych czasach uczy tak istotnych zagadnień, a także przekazuje to co najcenniejsze – patriotyzm. 

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców, który stał się okazją do dalszych pożegnań i rozmów.

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: wtorek 10 maj 2022 08:38
Powiązane artykuły: Zakończenie roku szkolnego 2022 Rekrutacja 2022 31.03.2022 Dzień otwarty ZS Dzień otwarty 2022 EF Global Future, 12 lutego 2022. Największe na świecie bezpłatne targi edukacyjne online. Studniówka 2022 Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 Pożegnanie maturzystów 2021 Uroczyste wręczenie nagród za zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Harmonogram egzaminów maturalnych oraz informacje dla maturzystów.
Pożegnanie Maturzystów

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Michał Skowron
E-mail: skarbnik.audyt@onet.pl