Aktualności

Kalendarium roku szkolnego 2019/2020

375
17-08-2020

Kalendarium roku szkolnego 2019/2020

Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie

 

Wrzesień 2019

 

02.09.2019

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/20120.

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Żegocinie, homilię wygłosił katecheta ks. Andrzej Basiaga.

Pani dyrektor Katarzyna Sutor zainaugurowała nowy rok szkolny witając w szkolnej auli wszystkich, w tym dużą 80 osobową grupę pierwszoklasistów.

Wykład na rozpoczęcie roku poświęcony Michałowi Giedroyciowi wygłosiła Agata Flaga, zaś na temat 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej mówiła nauczycielka Anna Kądziela.

Po wysłuchaniu wykładów młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas.

05.09.2019

Salon maturzystów - Perspektywy 2019.

Maturzyści z naszej szkoły wraz z p. wychowawczynią Teresą Stachoń spotkali się w Audytorium Maximum UJ z przedstawicielami uczelni, egzaminatorami i innymi uczniami, by poznać ofertę uczelni wyższych i zapoznać się z wymaganiami egzaminacyjnymi. Po tym spotkaniu zwiedzili wystawę „Wyspiański - Posłowie” w Muzeum Narodowym w Krakowie i wzięli udział w wykładzie nt „Wesela Stanisława Wyspiańskiego” w Rydlówce.

 Śmierć Sabiny Rylskiej - przewodniczącej Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej. W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział Agata Flaga, reprezentując społeczność naszej szkoły.

 20.09 2019

Rozpoczęcie zajęć w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych

 20-22.09 2019

Akcja Sprzątanie Świata.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy!”.

Młodzież Zespołu Szkół, przy współpracy z lokalnymi władzami, przystąpiła do akcji. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli w teren i wysprzątali obszar w odległości ok. 1 km od szkoły. Zebrali i posegregowali około dziewięciu 120 l worków śmieci. Akcję koordynowała p. Teresa Dudek.

 Październik 2019

 02.10.2019

Ślubowanie klas pierwszych.

W szkolnej auli im. ks. Antoniego Poręby wszyscy pierwszoklasiści poznali historię naszej szkoły, a następnie uroczyście zostali włączeni do grona uczniów.

 07-11.10.2019

XV Edycja wymiany polsko - węgierskiej.

XV edycja wymiany pomiędzy Zespołem Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie i Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnazium es Kollegium w Budapeszcie dostarczyła uczniom naszej szkoły wielu wrażeń. Mieli okazję poznać kraj z którego pochodzi Patronka naszej szkoły św. Jadwiga Królowa, ale także sprawdzić swoją umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

 07-11.10.2019

Akcja „Studnie dla Afryki”.

Szkolne Koło Wolontariatu wsparło akcję zbierania makulatury, do której zachęcił ksiądz Andrzej Basiaga. Do pomocy włączyło się bardzo wielu uczniów i nauczycieli. Zebrano 238 kg makulatury. 

 16.10.2019

Akademia z okazji Dnia Papieskiego, 635 rocznicy koronacji Jadwigi Andegaweńskiej na króla Polski i Dnia Nauczyciela w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Uroczysta akademia z okazji trzech ważnych dla całej społeczności szkolnej wydarzeń odbyła się w szkolnej auli. W uroczystości wziął udział pan wójt Wojciech Wrona.

 18.10.2019

Spotkanie z misjonarzem ks. Grzegorzem Trojanem.

W ramach Nadzwyczajnego  Miesiąca Misyjnego gościliśmy w naszej szkole księdza Grzegorza Trojana, który od 2004 roku pełni posługę misyjną w Ameryce Południowej – obecnie w parafii Matki Bożej w Andorinha, w diecezji Bonfim. Misjonarz opowiadał o swojej długoletniej pracy w Brazylii i Peru. Zebrana w szkolnej auli młodzież oglądała ponad dwudziestominutowy film, pokazujący jak wygląda praca w peruwiańskich Andach 

 21.10.2019

Wycieczka klas I LO - Śladami Św. Jadwigi do Krakowa.

Zgodnie ze zwyczajem każda klasa pierwsza Zespołu Szkół im Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie spędza jeden dzień w Krakowie, by lepiej poznać sylwetkę Patronki. W tym roku zwiedzaliśmy Archikatedrę św. Wacława i św. Stanisława na Wawelu, a także Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - Podziemia Rynku.

 24.10.2019

Wizyta klasy VIII z Budapesti Egetemi Katolikus Gimnazjum w naszej szkole.

Węgierscy uczniowie wzięli udział w lekcji ochrony granicy państwowej z elementami prawa prowadzonej przez Pana pułkownika SG Andrzeja Ziobrowskiego. Węgrzy przebywali w Polsce od 20.10 do 24.10. 2019 r. na wycieczce klasowej. 

 28.10.2019

Rozpoczęcie zajęć online w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w Regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjnych. Zajęcia w tym roku poprowadzi p. Marzena Pajor.

 Listopad 2019

 06.11.2019

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Głosowanie trwało na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Komisja Wyborcza po podliczeniu głosów podała wyniki wyborów. Najwięcej głosów otrzymali:

1. Aleksandra Adamczyk – 50 głosów

2. Natalia Gawłowicz – 48 głosów

3. Julita Waligóra – 39 głosów

 08.11.2019

Szkoła do hymnu. Cała społeczność naszej szkoły w szkolnej auli uroczyście odśpiewała hymn Polski: „Mazurek Dąbrowskiego”

 11.11.2019

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu - pomagamy Madzi Małyniuk.

Madzia ma 6 lat i walczy z chorobą nowotworową, jest krewną pani dr Stanisławy Postawy - wieloletniego pracownika Biblioteki Instytutu Liturgicznego Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Dzięki niej posiadamy duplikaty egzemplarzy o świętej Jadwidze, które znajdują się w Archiwum Kapituły Katedralnej (Wawel 3). Są to cenne książki z XIX i XX wieku. 

 11.11.2019

Zaproszenie na IX Bal Huzarów w Budapeszcie.

Pani dyrektor Katarzyna Sutor otrzymała zaproszenie na Bal Huzarów do zaprzyjaźnionej szkoły na Węgrzech, z którą mamy wymianę młodzieży.

 11.11.2019

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Punktem kulminacyjnym „Rajdu szlakiem cmentarzy I wojny światowej – Jak oni w 1914...” była Msza św. odprawiona  w intencji Ojczyny na cmentarzu nr 357  w Kamionce Małej, zwanym potocznie cmentarzem na Jastrząbce. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz licznie zgromadzona społeczność lokalna oraz uczniowie klas Straży Granicznej. 

 14.01.2019

Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W szkolnej auli odbyła się akademia poświęcona 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem przewodnim były słowa J. Piłsudskiego: „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze” „…niepodległość jest dobrem nie tylko cennym,  ale i kosztownym”. W przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół części artystycznej zostało ukazanych kilka scenek, które w sposób symboliczny przedstawiały najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski od rozbiorów do roku 1918. 

 17.11.2019

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

W bieżącym roku biblioteka szkolna ZS w Żegocinie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała dofinansowanie w wysokości 15000 zł na zakup nowości wydawniczych.

 27.11.2019

Dyskoteka andrzejkowa.

W auli Zespołu Szkół w godzinach od 17:00 do 21:00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski LO i BS I stopnia.

 25.11.2019

GRAND PRIX dla uczennicy ZS w Żegocinie za najlepsza pracę plenerową.

25 listopada 2019 r. o godz. 16.00 została otwarta wystawa prac poplenerowych w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Wystawa obejmuje prace pejzażowe powstałe podczas Gminnego Pleneru Malarskiego, który miał miejsce w Bytomsku w czerwcu 2019 r. Brało w nim udział 35 uczniów szkół podstawowych i średnich z gminy  w Żegocinie. 

 Grudzień 2019

 Biblioteka szkolna zakończyła zakup książek realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, na który ZS otrzymał 15000 zł. Łącznie zakupiono 751 nowości.

 12.12.2019

W Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, odbyło się uroczyste wręczenie najlepszym uczniom szkół średnich w Małopolsce dyplomów Stypendysty Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020. W zacnym gronie znalazła się uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żegocinie Jolanta Jędrzejek, która w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole.

 Styczeń 2020

 25.01.2020

W restauracji „Arkadia” w Rajbrocie odbyła się 24. w historii naszej szkoły Studniówka. W jednym z ważniejszych balów w życiu wzięło udział 16 żegocińskich Maturzystów wraz z Osobami Towarzyszącymi, Nauczycielami i zaproszonymi Gośćmi.

 27.01.2020

Szkolne Koło Wolontariatu wsparło akcję charytatywną „Gramy dla Krzysia” - chorego chłopca z naszej Gminy. Zebrano 79 książek.

 Luty 2020

 20 i 21.02.2020

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu - wspieramy inicjatywę „Wyślij pączka do Afryki”

 27.02.2020

Wprowadzono profilaktykę przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 Marzec 2020

12.03.2020

Zawieszenie zajęć z powodu konieczności zapobiegania i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 15.03.2020

Komunikat MEN do rodziców i uczniów w sprawie zasad higieny podczas walki z koronawirusem.

 25.03 - 10.04.2020

Pani dyrektor Katarzyna Sutor przedstawiła uczniom, rodzicom i nauczycielom zasady organizacji nauczania zdalnego.

 30.03 - 01.04.2020

Rekolekcje wielkopostne 2020 w wersji online głosi nasz szkolny katecheta ks. Andrzej Basiaga.

 Kwiecień 2020

 08.04 2020

Zwycięzcami III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Długo czekałaś Jadwigo…” o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej, zostały uczennice naszej szkoły: Aleksandra Adamczyk, Jolanta Jędrzejek i Monika Krawczyk. Dziewczyny od trzech lat brały udział w tym prestiżowym spotkaniu, zdobywając kolejno brąz, srebro i w tym roku - złoto!

 02-08.04.2020

Odbył się próbny egzamin maturalny organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie rozwiązywali arkusze w wersji online.

 09.04.2020

Wydłużenie zamknięcia szkół, zmieniony termin matur.

 09-14.04.2020

Święta Wielkanocne. W tym czasie nie odbywają się zajęcia online. Życzenia pani dyrektor Katarzyny Sutor dla społeczności naszej szkoły.

 16.04.2020

Uczniami z Branżowej Szkoły I st. w Żegocinie są zainteresowani pracodawcy.

 23.04.2020

Niespotykane pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły maturzyści pożegnali panią dyrektor, nauczycieli i kolegów drogą elektroniczną.

 24.04.2020

Uroczystość pożegnania klasy III LO. Wręczenie świadectw w sposób wirtualny.

Uroczystość miała niecodzienny przebieg, gdyż z powodu panującej w kraju epidemii została przeprowadzona w sposób zdalny za pomocą udostępnionej nam przez AGH w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej  platformy Webex Meetings. W uroczystości wzięli udział: p. dyrektor Katarzyna Sutor,  p. wójt Wojciech Wrona oraz wszyscy Absolwenci wraz z wychowawczynią p. Teresą Stachoń. Było to wzruszające spotkanie i pożegnanie.

Wieczorem odbyła się Msza św. w kościele parafialnym w Żegocinie w intencji wszystkich maturzystów.

 28.04.2020

Z powodu szalejącej epidemii prowadzimy na stronie internetowej naszej szkoły rekrutację, zapoznając zainteresowanych uczniów z ciekawą ofertą edukacyjną naszej szkoły.

28.04.2020

Pani Dyrektor Katarzyna Sutor zapoznała uczniów z harmonogramem egzaminów maturalnych.

 Maj 2020

 03.05.2020

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie mogli zapoznać się z akademią przygotowaną w wersji online przez panią Marzenę Pajor. Anglistka zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji zdjęć, piosenek i filmów przedstawiających genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny.

 11.05.2020

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Pani Marcelina Rębilas zapoznała uczniów naszej szkoły z ciekawostkami dotyczącymi książek, za pomocą prezentacji zamieszczonej na stronie szkoły.

 18.05.2020

Z okazji 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego Rodaka, można było także wysłuchać recytacji wierszy Papieża w wykonaniu uczniów z klas pierwszych liceum ogólnokształcącego. Do przygotowania tej akademii w formie online włączyli się także rodzice naszych uczniów. Były piosenki, wspomnienia i chwile zadumy. Za przygotowanie akademii była odpowiedzialna Agata Flaga.

 25.05.2020

Pani Dyrektor Katarzyna Sutor zapoznała społeczność naszej szkoły z postanowieniami Premiera i Ministra Edukacji Narodowej w sprawie dalszego funkcjonowania szkół w czasie trwanie pandemii koronawirusa. Wytyczne zostały zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

 Czerwiec 2020

 08.06.2020

Maturą z języka polskiego rozpoczął się tegoroczny egzamin dojrzałości w naszym liceum. Z powodu epidemii młodzież musiała szczególnie dbać o zasady bezpieczeństwa.

 08.06.2020

Święto Szkoły.

W dniu 8 czerwca 2020 roku przypada uroczystość świętej Jadwigi Królowej - święto wszystkich szkół, które noszą imię Wielkiej Andegawenki. Z powodu pandemii społeczność naszej szkoły podczas uroczystości na Wawelu reprezentowała p. Agata Flaga.

 24.06.2020

Zakończenie roku szkolnego.

Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Żegocinie o godzinie 8.00 dziękowaliśmy Bogu za szczęśliwe zakończenie tego roku szkolnego. Odbiór świadectw odbył się w klasach z powodu szalejącej pandemii koronawirusa.

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - INFORMACJE Harmonogram rekrutacji w roku szkolnym 2020/2021 "Wyślij pączka do Afryki" - akcja szkolnego Koła Wolontariatu „Zbieramy książki" - Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu - Pomagamy Madzi Małyniuk. Informacja o rekrutacji do zajęć z języka angielskiego w ramach MCHE w roku szkolnym 2019/2020 Kalendarium roku szkolnego 2018/2019 Nowy rok szkolny 2019/2020 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
kalendarium rok szkolny 2019/2020

Kontakt

Żegocina 50
32-731 Żegocina

Tel/fax: 014 613 21 20
E-mail: zslgz1@wp.pl 

Regon: 851764135
NIP: 868-16-49-644

Inspektor Danych Osobowych:
Janusz Konior
E-mail: iod.zegocina@rewolt.pl